Koronavírus

27.03.2020 ♦ Ešte 11. januára 2020 som v dennej tlači čítal článok pod názvom “Desiatky ľudí nakazil neznámy vírus”, v ktorom sa písalo, že vedci v Číne zachytili novú nákazu. Má ísť o tajuplné ochorenie zápalu pľúc, ktoré sa objavilo v čínskej metropole Wu-čchan. Experti sa vyjadrili, že zatiaľ nevylučujú možnosť prenosu z človeka na človeka. Po niekoľkých týždňoch sa ochorenie rozšírilo z Ázie do  Európy a šíri sa ďalej. Poznáme ho pod názvom KORONAVÍRUS (COVID-19) a pre svoj rozsah spôsobil pandémiu.

Dôležité informácie o koronavíruse (COVID-19)

Keď sa v piatok 6. marca objavil prvý prípad aj na Slovensku, začali sa robiť rázne preventívne opatrenia. Jedným z opatrení bol, od 10. marca, zákaz slávenia verejných sv. omší a pobožností, krátko na to zatvorenie všetkých škôl, obmedzenie kontaktu ľudí len na najnutnejšie potreby, ako je nákup potravín, drogérie a liekov, či cesta do zamestnania.

V tejto situácií i keď prakticky nemáme  možnosť byť s Vami v osobnom kontakte, my,  Vaši duchovní otcovia, sme s Vami stále spojení v modlitbách. Súkromné sv. omše “za zatvorenými dverami” sa snažíme sláviť v tom čase, ako sme mali zaužívané aj doteraz. Kostol býva otvorený na individuálnu modlitbu, resp. pre potrebu vykonať si sv. spoveď v pracovné dni v čase od 7:00 do 7:30 a od 17:00 do 17:30, v sobotu od 7:00 do 7:30 h. V prípade potreby sme pripravení navštíviť chorých, prípadne zomierajúcich a vyslúžiť im potrebné sviatosti. Od piatku 20. marca sme v spolupráci s aktívnymi veriacimi začali modlitebné bdenie od piatku 8:00 do soboty 8:00 hod. a tiež vysielanie sv. omší z nášho kostola cez internet (zatiaľ pravidelne v stredu o 17:30,  piatok a  sobotu o 7:30 hod. a v nedeľu o 9:00 hod.).

Pandémia koronavírusu celkom ovplyvňuje život v spoločnosti i pastoračnú službu v našej farnosti. Preto chceme aj prostredníctvom internetu byť blízko pri Vás, sprostredkovať Vám najnovšie informácie, navzájom sa povzbudiť vo viere.

Kvôli lepšiemu kontaktu tiež pripomíname:

• telefón na farský úrad: 033 / 5543 052
  • Vdp. Mgr. Ing. Ján Hallon, farár – správca farnosti (v súrnom prípade volať, resp. poslať sms na mobil: 0910 842 206)
  • Vdp. ThDr. Alojz Lackovič, PhD., dekan (v súrnom prípade volať na mobil: 0903 777 902)
  • E-mail: jan.hallon@abu.sk