Relikvia sv. Jána Pavla II. v Modranke

V piatok 8. apríla pri sv. omši, ktorá začína o 18:00 hod., budeme mať v našej farnosti zapožičanú relikviu pápeža sv. Jána Pavla II. Ide o kvapku krvi tohto svätého pápeža, ktorá je uchovávaná v ozdobnom relikviári. Tento svätec je nám osobitne blízky, pretože bol naším súčasníkom. Mnohí z nás sme sa s ním osobne stretli, či už na audiencii v Ríme, alebo počas jeho troch pastoračných návštev na Slovensku. V tomto mimoriadnom Svätom roku milosrdenstva  si uvedomujeme, že o prehĺbenie úcty k Božiemu milosrdenstvu sa veľkou mierou pričinil sv. Ján Pavol II. Vyhlásil za blahoslavenú a za svätú Faustýnu Kovalskú, apoštolku  Božieho milosrdenstva, napísal encykliku o Božom milosrdenstve “Bohatý na milosrdenstvo” a ustanovil sviatok Božieho milosrdenstva na druhú veľkonočnú nedeľu.

Podľa možnosti zúčastnime sa na svätej omši, po skončení ktorej bude možnosť osobne si uctiť relikviu sv. Jána Pavla II. Prosme tohto svätca o pomoc v našom osobnom živote, v živote našich rodín, našej farnosti a o pokoj pre celý svet. Sv. Ján Pavol II., oroduj za nás, ktorí sa k tebe utiekame.