Pôstne obdobie

Pôstne obdobie je duchovnou prípravou na Veľkú noc. Toto obdobie sa začína Popolcovou stredou a trvá 40 dní. Cirkev nás slovami Svätého písma vyzýva na pokánie, aby sme uznali svoju hriešnosť a snažili sa o zmenu života: “Kajajte sa a verte evanjeliu.” (Mk 1, 15) Božie slovo nás usmerňuje, ako máme prežívať pôstny čas. Sú to tri spôsoby: 1. venovať viac času modlitbe, 2. dávať almužnu, 3. postiť sa.

Počas tohto obdobia sa veriaci zúčastňujú na pobožnosti krížovej cesty (v našej farnosti bude bývať v piatok o 17:30 spolu so sv. omšou a v nedeľu o 14:30 hod.) a pripravujú sa na veľkonočnú svätú spoveď (v našej farnosti bude v sobotu 24.3. odpoludnia). Do pôstu zapadá aj farská poklona Najsvätejšej Oltárnej sviatosti, ktorá na našu farnosť pripadá na sobotu 24.2.

Pôstne obdobie vrcholí Veľkým týždňom, v ktorom slávime utrpenie, smrť a slávne zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.